2023-03-13 |
...
0:00
0:00
Az Andrássy uradalom egykori központjában, a ma Szlovákiához tartozó Tőketerebesen nyitotta meg ünnepélyes keretek között az Andrássy 200 emlékévet Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely polgármestere a napokban. A városvezető a helyi kastélyban rendezte meg hagyományos, interneten is élőben közvetített úgynevezett PM-infóját, vagyis rendkívüli sajtótájékoztatóját.

Mint kifejtette, idén 200 éve született Andrássy Gyula gróf, aki mielőtt miniszterelnök, majd a monarchia külügyminisztere lett, Zemplén vármegye, azon belül is Sátoraljaújhely követe volt az országgyűlésben, valamint egy időben a főispáni tisztséget is betöltötte ugyanitt.

Kiemelés:
Alt
Alt
Alt
Alt
Sola
Alt
Alt
Alt