Andrássy 200 emlékév
- címlap
- /
- Andrássy 200 emlékév
Mint kifejtette, idén 200 éve született Andrássy Gyula gróf, aki mielőtt miniszterelnök, majd a monarchia külügyminisztere lett, Zemplén vármegye, azon belül is Sátoraljaújhely követe volt az országgyűlésben, valamint egy időben a főispáni tisztséget is betöltötte ugyanitt.