Az Országos Neveléstudományi Konferenciát 24. alkalommal rendezték meg, az idén a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai, illetve Bölcsészettudományi Kara negyedik alkalommal.
A kar idén 20 éves, és már akkor is fontosnak tartották a találkozót, amikor a Természettudományi és Technológiai Karhoz tartoztak. Évente két alkalommal adnak lehetőséget arra, hogy a cégek bemutatkozzanak, információval lássák el a diákokat.
A Nyíregyházi Járásban működő Egészségfejlesztési Iroda szervezésében már hatodik alkalommal lehet részt venni azon a városi sétán, amely az időben és rendszeresen elvégzett szűrővizsgálat fontosságára szeretné felhívni a figyelmet.
Az Óvodák Országos Közössége mindössze néhány éves szakmai egyesület. A gyermekközpontú szemlélet terjesztése értelmezése az egyik legfontosabb célkitűzésük.
Több mint húsz alkalommal rendezte meg a Debreceni Egyetem az Állásbörzét, ugyanis az utóbbi években a személyes találkozóra már két alkalommal is igény volt mind a hallgatók, mind a cégek részéről.
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem, a Debreceni Szakképzési Centrum és a Debreceni Tankerületi Központ mentortanárok képzéséről. A cél, hogy a középfokú oktatási intézmények mestertanárai oktassák azokat a mentortanárokat, akik később a Debreceni Egyetem pedagógus hallgatóit segítik. Az idén 115 tanár jelentkezett a kurzusra, az ő oktatásukat az egyetem finanszírozza.
Úgynevezett tisztatéri kórtermet és előteret alakítottak ki a Gyermekgyógyászati Klinika Gyermekhematológiai-onkológiai Osztályán Debrecenben. A napokban átadott helyiség a Debreceni Egyetem, a város és több civil szervezet példamutató összefogásával valósult meg 40 millió forintból.
40 évvel ezelőtt jött létre a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekrehabilitációs Intézete. Ezt akkoriban a koraszülöttek ellátása, utógondozása hívta éltre két helyszínen. Majd a 90-es évektől számos más feladatot is felvállaltak új munkatársakkal és terápiákkal. Ma már a gyógytornák, pszichológusok, fizikoterápiák mellett a robotika is segíti a gyerekek gyógyulását. A 90-es években 1700 kisgyerekkel foglalkoztak, ma ez a szám évente 32 ezer.
Az egyetemen 1970-től kezdetben a pedagógus hallgatókat oktatták, majd 1974-ben, Budapest után a Debreceni Egyetemen is elindult a pszichológia szak. Akkor 17-en kezdték meg tanulmányaikat, a 90-es évektől pedig már évente 80 hallgató vette igénybe a képzést. Papp Beatrix a riporter
A Debreceni Egyetem Természettudományi- és Technológiai Kara 75 éves. Korábban azok a tanszékek, amelyek ma már a TTK részei, a Bölcsészettudományi Karhoz tartoztak. Egy idő után azonban szükségessé vált egy önálló kar létrehozása. Kezdetben leginkább a tanárképzés tartozott ide, majd új tudományterületek jelentek meg, ma 6 intézete van a karnak. A magyar hallgatók mellett a külföldi diákok körében is népszerűek az itt oktatott képzési területek. Jelenleg 800-nál is többen tanulnak az intézményben.