Kiemelt partner - Debreceni Egyetem
Több mint 2 évtizedes múltja van a Debreceni Egyetem Állásbörzéjének és Karriernapjának, amely most ismét megszervezésre került. Az esemény népszerűségét jelzi, hogy az elmúlt években már ősszel és tavasszal is megrendezték a találkozót, ugyanis több mint 2 ezer diák érdeklődik alkalmanként a munkalehetőségek iránt. Idén 66 cég mutatkozott be, a kis, közép és nagyvállalatok mellett a katonaság, a rendőrség és a kormányhivatal is kereste a leendő munkatársakat.
Évente két alkalommal, ősszel és tavasszal találkozhatnak a hallgatók és a kar munkatársai a partnercégekkel. Most több mint 30 előadást hallhattak a diákok és 17 cég mutatkozott be. Az idén a két legfontosabb főtéma a mesterséges intelligencia és a kíberbiztonság volt.
A németországi Ulm városában tanít, kutat több, mint 10 éve vendégprofesszorként Röszer Tamás, aki itthon a Debreceni Egyetem Általános Orvosi Karán a Gyermekgyógyászati Intézet tudományos főmunkatársa.
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete fennállásának ötödik évfordulója alkalmából emlékünnepséget rendezett. Az eseményt a kar vezetői, az intézet oktatói mellett megtisztelte jelenlétével a Tiencsini Idegennyelvi Egyetem vezetése és a Kínai Népköztársaság Budapesti Nagykövetségének tanácsosa is. Ma a Debreceni Egyetemen körülbelül 400 kínai diák tanul, és egyre több magyar fiatalt érdekel a kínai nyelv és kultúra.
A szakemberek a 31. Növénynemesítési Tudományos Napokon vitatták meg a terület aktuális kérdéseit a Debreceni Egyetemen. A találkozón a magyar növénynemesítés és a hozzá köthető tudományterületek legfrissebb eredményeit mutatták be. A konferencián a biotechnológia és genomika, a génbanki kutatások a fajtakísérletek témakörében szó volt a kertészeti termesztés helyzetéről és a hazai zöldségvetőmag előállítás lehetőségeiről is.
Harmincöt éves a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány, amely a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekhematológiai-onkológiai részlegén kezelt betegek gyógyulását támogatja. Működését 1990-ben Hajdú-Bihar vármegye első közhasznú civil szervezeteként kezdte meg.
Az intézmény Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara magasszínvonalú szakemberképzésével és a tudományos eredmények gyakorlatba helyezésével segíti a versenyképes magyar agrárium kialakítását és fenntartását. Emellett a találkozón a kar 20 kihelyezett tanszékével és 37 stratégiai partnerével megújította korábbi együttműködését.
Átadták a Debreceni Egyetem Műszaki Karán a Virág utca felőli részen kialakított új épületszárnyat, ezzel duplájára nőtt a kar épületkomplexuma.
A helyiség sok éven át olvasóteremként működött, de igény jelentkezett egy modern, a mai kor igényeinek megfelelő tér kialakítására. A könyvtár nemcsak a 600 itt dolgozót és az itt tanuló 8 ezer hallgatót szolgálja ki, hanem az egyetem más karairól is várják a látogatókat. Az intézmény saját forrásból, 70 millió Ft-ból újította meg a belső teret és a bútorzatot.
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Agrokémiai és Talajtani Intézete, valamint Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete is csatlakozott a Magyar Talajtani Társaság a „TALAJ a talpad alatt” címmel megszervezett országos figyelemfelkeltő kampányához. Vagyis ahhoz: miért fontos a talaj védelme. Az egyetem kutatói egy időben két helyszínen nyitnak talajszelvényt, így Nyíregyházán az erdei tornapálya területén a Nyírerdő szakembereivel közösen.
Sola
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt