2024-07-12 |
...
A gyalogló Spiller Tiziana, a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karának másodéves hallgatója és miskolci edzője, Szűcs József, a Miskolci Sportiskola gyalogló szakágának vezetője is utazhat a párizsi olimpiára.

Spiller Tiziana a maratoni távú vegyes váltó egyik tartalék tagjaként vehet részt az ötkarikás játékokon. A mindössze 20 esztendős gyalogló a Budapesti Honvéd SE színeiben versenyez. Spiller Tiziana a tavalyi Egyetemi Világjátékokon  a 20 kilométeres gyaloglásban a 13. helyen végzett. Idén márciusban U23-as országos rekordot állított fel 20 kilométeren, valamint részt vett a Gyalogló Csapatvilágbajnokságon, Törökországban, , illetve rajthoz állhatott a közelmúltban befejeződött római atlétikai Európa-bajnokságon is, ahol ugyancsak 20 kilométer gyaloglásban 30. helyen zárt. A következő percekben a jelenleg Spanyolországban edzőtáborban tartózkodó Spiller Tizianaval, és edzőjével, Szűcs Józseffel beszélgetünk.