Ökumenikus Világ Imanap
A Tiszántúli Református Egyházkerület Nőszövetsége az idén a járványhelyzet miatt nem tudja hagyományos módon megrendezni az alkalmat
2021-03-05 |
...
  • Ökumenikus Világ Imanap
0:00
0:00
1920-ban jelölték ki március első péntekét ökumenikus világ imanapnak, amelyhez 1985-ben Magyarország is csatlakozott. A Tiszántúli Református Egyházkerület Nőszövetsége az idén a járványhelyzet miatt nem tudja hagyományos módon megrendezni az alkalmat. Így arra kéri a nőszövetségeket és a gyülekezeteket, hogy a járványügyi szabályok betartása mellett, ha tudnak, vegyenek részt az imanapon, vagy csendben az otthonaikban imádkozzanak.

A liturgiát, amely megtalálható a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa honlapján, Vanuatu szigetország asszonyai állították össze, és mindez bátorítást, erősítést ad ebben a nehéz helyzetben. Czeglédy Máriát, a TTRE Nőszövetségének vezetőjét hallják.

Kiemelés:
Alt
Alt
Sola
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Debrecen - FM 94.4 MHz      
Debrecen - FM 94.4 MHz      
6%
Miskolc - FM 90,4 MHz        
Miskolc - FM 90,4 MHz        
8%
Nyíregyháza - FM 100.5 MHz
Nyíregyháza - FM 100.5 MHz
6%
Sátoraljaújhely - FM 100.0 MHz
Sátoraljaújhely - FM 100.0 MHz
6%