A szelektív hulladékgyűjtés szabályai
az újrahasznosítható anyagok semmiképp ne kerüljenek a vegyes tárolóba
- címlap
- /
- A szelektív hulladékgyűjtés szabályai
A papír feldolgozásánál fontos figyelembe venni tehát, hogy ne legyen szennyezett, ha például van egy pizzás dobozunk, a zsíros foltokat például el kell távolítani mielőtt a tárolóban landolna. Nem kerülhet a konténerbe műanyag füzetborító, mappa, fólia, kötözőzsinór, ragasztószalag.
Az üveg gyűjtésének két módja lehet: külön a fehéret és a színeset, vagy együtt mindkettőt, bár az utóbbi nem szerencsés. A fehér üveg körébe a tiszta, kiöblített, színezetlen üvegek tartoznak, de tükröt, ablaküveget, villanykörtét, kerámiát, porcelánt nem szabad ide dobni. A színes üvegekhez a zöld, barna, srága italos, parfümös, konzerves üvegek kerülhetnek, de fehéret lehetőleg ne dobjunk bele, ahogy a porcelánt vagy kerámiát sem tanácsos, az üvegekről pedig minden esetben távolítsuk el a fém kupakokat és a címkéket is.
Mivel a fémek gazdaságba való visszaáramoltatása jelentős energiamegtakarítást eredményez, így fontos ezek szelektív gyűjtése is. Ebbe a szemetesbe a fém csomagolódobozok és háztartási fémhulladékok kerülhetnek. Mindegyiket érdemes kidobás előtt kiöblíteni, ez főként az állateledeles dobozokra igaz.
A műanyagos kukába üdítős, ásványvizes PET-palackokat, kiöblített háztartási flakonokat és azok kupakjait, különféle táskákat, csomagoló fóliákat dobhatunk. Fontos, hogy a tejes és gyümölcsitalos dobozokat mindig mossuk ki és lapítsuk össze. A műanyagos tárolóba ne dobjunk zsíros, olajos, szennyezett flakont, hungarocellt, nejlonharisnyát és egyéb műanyagnak ítélt szemetet.