466 millió forint kormányzati támogatást kapott a Mikepércsi Református Egyházközség felújításra

Az összeget Élő Forrás Kútja Idősek Otthona felújítására fordítják
  • címlap
  • /
  • 466 millió forint kormányzati támogatást kapott a Mikepércsi Református Egyházközség felújításra
466 millió forint kormányzati támogatást kapott a Mikepércsi Református Egyházközség felújításra
Az összeget Élő Forrás Kútja Idősek Otthona felújítására fordítják
2020-07-12 |
...
Több mint 466 millió forint kormányzati támogatást kapott a Mikepércsi Református Egyházközség az Élő Forrás Kútja Idősek Otthona felújítására. A több épületből álló intézményt tavaly vette át a helyi gyülekezet, tarthatatlan állapotban.

A csaknem 200 idős embert ellátó otthon jelenleg a legalapvetőbb infrastrukturális követelményeknek is alig felel meg, a víz- és csatornahálózat hiányzik, a gépészet elavult. Az egyházkerület új fenntartóként pályázott támogatásra a halaszthatatlan korszerűsítések elvégzéséhez, és a megítélt pénz óriási segítséget jelent, de az már látszik, hogy minden munkát nem tudnak egyszerre elvégezni. Erről beszélt rádiónknak Czapp József, az egyházközség lelkipásztora, az intézmény vezetője. 

Kiemelés:Alt
Alt
Alt
Alt
nmhh
Alt
Alt