Akár vöröshús-allergiát is okozhat a Magyarországon is élő közönséges kullancs csípése - erről is beszélt az Európa Rádiónak adott interjújában Földvári Gábor, az Ökológiai Kutatóközpont kullancskutatója.
2022-06-29 |
Szúnyogcsípés miatt fordulnak mostanában a leggyakrabban gyermekorvoshoz. Dr. Kántor Irén, alapellátó gyermekorvos rádiónknak elmondta: főként az okozza a problémát, amikor a laza gyermekbőrt a szem környékén csípi meg a szúnyog. Ez rendszerint csúnyán kezd el pirosodni és ijesztő látvány tud lenni. Ennek ellenére nem kell megijedni, mert egy kis antihisztaminnal könnyen lehet kezelni.
2020-07-25 |
Az elmúlt hetek csapadékos meleg időjárása kedvezett a szúnyogok szaporodásának és az esténként nagy tömegben megjelenő rovarok sokak szabadtéri tevékenységét megkeserítik. A hazánkban őshonos fajok csípése a múló kellemetlenségen túl komoly betegségeket is hordozhat, a behurcolt, invazív szúnyogfajok veszélyesebb fenyegetést is jelenthetnek.
2020-07-24 |
Az Ökológiai és Botanikai Intézet Ökológiai Kutatóközpont munkatársi azt kérik, ha valaki bárhol az országban talál egy tirgrisszúnyogot, azt fényképezze le, és ha tudja, a rovart is küldje el a központba.
2020-07-22 |
Kora tavasztól egyre több időt töltünk a szabadban, ami a rovarcsípés esélyét is megsokszorozza. A méh, vagy darázs által okozott csípés helyén kialakuló fájdalmas, piros duzzanat nagyon kellemetlen tud lenni, leggyakrabban azonban a kellemetlen érzésen kívül nem jár egészségügyi kockázattal.
2019-07-08 |
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Sola
Alt
Alt